Grzegorz Podlasiewicz

adwokat

Od trzech lat pracuję nad strategią „odfrankowienia” kredytów swoich klientów. Walczę nie tylko o spread wynikający z abuzywności, co rodzi ryzyko przeliczenia kredytów po kursie NBP, ale o nieważność klauzul waloryzacyjnych w ogóle, w tym przede wszystkim indeksacyjnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Roszczenia wobec Banku liczyć samemu czy lepiej zlecić?

Grzegorz Podlasiewicz02 listopada 2019Komentarze (0)

Wyrok TSUE spowodował, że ruszyła lawina pozwów przeciwko Bankom. Roszczenie z którym wystąpimy na drogę sądową musi być dokładnie wyliczone, by nie narazić się na straty finansowe wynikające ze złego wyliczenia.

Podanie natomiast wyższej kwoty niż wynika ona z prawidłowej należności  może stanowić, iż przegramy proces w tej części i wtedy sąd rozdysponuje koszty zastępstwa procesowego na nas, w proporcji przegranej.

Dlatego tak ważne jest dobre wyliczenie i oszacowanie swojego roszczenia wobec Banku. Roszczenia wobec Banku

Osiągniemy to poprzez zlecenie opinii, osobie znającej zasady inżynierii finansowej z zakresu bankowości lub po prostu liczenie samemu.

Przy wyliczeniu samemu musimy pamiętać o ewentualnej karencji w spłacie rat kapitałowych, zmiany oprocentowania  czy też koszty i skutki podpisanych aneksów.

Należy ocenić, które postanowienia umowne w kredycie chcemy kwestionować i jaki skutek przyniesie ich unieważnienie. W wyniku tego powstaje roszczenie wobec Banku o zwrot  kwot pobranych bez podstawy prawnej.

Klauzule, które chcemy unieważnić to klauzula waloryzacyjna indeksacyjna lub denominowania złotego do CHF.

Zobacz jak unieważnić kredyt we frankach >>

Wartość przedmiotu sporu wynikać będzie z nadpłaty rat kredytu zaciągniętego w CHF ponad ratę wyrażoną w złotych wyliczone po unieważnieniu klauzul waloryzacyjnych.

Łatwiej jest wyliczyć roszczenie wobec Banku w oparciu o uzyskane  z Banku zaświadczenie.

Wzór takiego zaświadczenia pobrać można z mojego Blogu.

***

Poczytaj też koniecznie: Prawomocny wyrok „umowa mBanku nieważna!”

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (22) 622 52 13e-mail: grzegorz.podlasiewicz@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grzegorz Podlasiewicz Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grzegorz Podlasiewicz z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem grzegorz.podlasiewicz@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: