Grzegorz Podlasiewicz

adwokat

Od trzech lat pracuję nad strategią „odfrankowienia” kredytów swoich klientów. Walczę nie tylko o spread wynikający z abuzywności, co rodzi ryzyko przeliczenia kredytów po kursie NBP, ale o nieważność klauzul waloryzacyjnych w ogóle, w tym przede wszystkim indeksacyjnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Nazywam się Grzegorz Podlasiewicz i od niemalże 20 lat jestem adwokatem. 

Jako adwokat od wielu lat występuję w roli obrońcy w sprawach karnych, karno-skarbowych, reprezentując klientów w procesach cywilnych (w tym o ochronę dóbr osobistych, o zapłatę, odszkodowawczych, spadkowych, z zakresu ubezpieczeń społecznych). Posiadam doświadczenie w reprezentacji w sprawach administracyjnych w szczególności dotyczących zwrotów nieruchomości dekretowych i nie tylko, a także wieloletnie doświadczenie w zakresie postępowań dotyczących prawa gospodarczego, postępowań upadłościowych, likwidacyjnych  restrukturyzacyjnych. 

Na przestrzeni trzech lat opracowaliśmy strategię pozwalającą na „odfrankowienie” kredytów swoich klientów. – Walczę nie tylko o spread wynikający z abuzywności, co rodzi ryzyko przeliczenia kredytów po kursie NBP, ale o nieważność klauzul waloryzacyjnych w ogóle w tym przede wszystkim indeksacyjnej.

Dotychczasowa praktyka prawnicza sprowokowała mnie do zachęcania klientów do składania pozwów przeciwko bankom. W przypadku kredytów udzielonych w złotówkach, ale indeksowanych do waluty obcej, powstaje możliwość, że wskutek uznania klauzul indeksacyjnych za niedozwolone, kredyt stanie się tak naprawdę kredytem  złotówkowym – 

Uważam, że to co dostali klienci banków, to nie kredyt, lecz skomplikowany spekulacyjny instrument finansowy oparty jedynie o konstrukcję umowy kredytu. A takie działanie jest już sprzeczne z celem umowy kredytu. 

*****