Grzegorz Podlasiewicz

adwokat

Od trzech lat pracuję nad strategią „odfrankowienia” kredytów swoich klientów. Walczę nie tylko o spread wynikający z abuzywności, co rodzi ryzyko przeliczenia kredytów po kursie NBP, ale o nieważność klauzul waloryzacyjnych w ogóle, w tym przede wszystkim indeksacyjnej.
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

Frankowiczu przyspiesz rozpoznanie swojej sprawy!

Grzegorz Podlasiewicz28 maja 2020Komentarze (0)

Czy można przyspieszyć rozpoznanie swojej sprawy?

Każdy proces w Polsce może trwać bardzo długo. Sprawy tzw. frankowe są dla niektórych sędziów sprawą nową. Nie można się dziwić, że sędziowie muszę się tych spraw nauczyć. Jeżeli do tego dochodzą sprawy kadrowe i niezbyt wysokie (w porównaniu z krajami zachodnimi) wynagrodzenia sędziów a także i biegłych, to odpowiedź jest prosta.

W niektórych sprawach (najczęściej w przypadku kredytów denominowanych) korzystanie z biegłych nie zawsze wymaga zastosowania opinii.

Koniecznie przeczytaj >>> Kredyt frankowy a rozwód 2020

Sędziowie niektórzy, którzy nie do końca zaznajomili się z problematyką „kredytów frankowych „nie oddalają irracjonalnych dowodów banków, przyjmują pisma procesowe pozwanych banków (przyjmujące postać epopei) bez żadnej refleksji. Pisma pełnomocników banków niekiedy przekraczają 80 stron. Wnioski dowodowe bezsensowne, nie mające żadnego uzasadnienia dla i nie zmierzające do rozstrzygnięcia są przyjmowane przez  Sądy.

Sądy powinny oddalać takie pisma, takie bezsensowne wnioski dowodowe, przesłuchiwanie etatowych świadków banku na przykład 5 – 8 świadków, w sytuacji kiedy każdy mieszka w innym miejsce. Zmierzają one w prosty sposób do przewłoki postępowania (to kolejna rata przecież zapłacona).

Sąd posiadają jednak potężne  narzędzia w tym, by przyspieszyć proces na przykład mogą skorzystać z wydania wyroku wstępnego, zastosowania zabezpieczenia procesu poprzez zawieszenie płatności. Istnieje jednak wiele innych możliwości. Jednakowoż niechętnie z tego korzystają.

Nadmiernie rozpoznawanie wszystkich wniosków dowodowych zgłaszanych przez bank, wynika z bojaźni Sądów przed zarzutami apelacyjnymi. Tylko Sądy nie wiedzą o tym, że banki i tak będą wywodzić apelacje nawet gdyby proces przebiegał wzorcowo, bo w tym przypadku chodzi o przewleczenie sprawy o kolejne lata.

Wieloletnia praktyka w sprawach frankowych nauczyła mnie, że bezwzględnie należy korzystać z wszelkich możliwości prawnych przyspieszających postępowanie sądowe. Prowadząc sprawy frankowe na terenie całej Polski udało mi się wypracować odpowiedni schemat działania znacząco wpływający na termin rozpoznania sprawy. Czytelniku wierz mi to jest możliwe!

Jeżeli zastanawiasz się co zrobić ze swoim kredytem, to przeczytaj >>> wyroki frankowe 2020. Pozwól się przekonać

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (22) 622 52 13e-mail: grzegorz.podlasiewicz@adwokatura.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grzegorz Podlasiewicz Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grzegorz Podlasiewicz z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem grzegorz.podlasiewicz@adwokatura.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: